امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

اهواز- حبيب نيوز: "وضعیت آموزش و پرورش ما خوب نیست. رتبه‌های مان بسیار نگران‌کننده هستند و اصلا در شأن خوزستان نیستند. آموزش و پرورش نیروهای با کیفیت زیادی در اختیار دارد. با وجود چنین ظرفیتی در آموزش و پرورش استان می‌بینیم وضعیت آموزش و پرورش ناجور است. برای ما موجب سرافکندگی است که رتبه آموزش و پرورش استان با وجود ظرفیت‌های موجود در خوزستان، به این شکل است."

اين سخنان را معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سوم تیرماه 98 اعلام كرد. البته وضعيت آموزش و پرورش خوزستان خيلي خراب تر از آن است كه در سخنان دكتر حسين زاده آمد و به جرات مي توان گفت: وضعيت آموزشي ما مايه شرمساري است!

البته تنها مسوولان آموزش و پرورش استان در اين باره مقصر نيستند كه كل مسوولان استان و نيز كشور نسبت به رفع كمبودها و حل مسايل و مشكل هاي خوزستان كم توجه بوده اند و متاسفانه دانش آموزان و حتا والدين هم مطالبه اي نداشتند!

وقتي كسي از وضعيت بد آموزش و پرورش خوزستان نمي نالد و مسوولان هم براي حل مسايل و مشكل ها از جمله رفع كمبود ده هزار معلم در حال حاضر  و نيز ارتقاي سطح كيفي آموزش دانش آموزان تلاش و پيگيري جدي نمي كنند و كلن يقه خود را پاره نمي كنند؛ چه گونه انتظار داريم رتبه آموزشي خوزستان در جايگاه ارزشمندي قرار گيرد؛ در حالي كه مدت ها است از آخر اول است و كك كسي هم نمي گزد و فقط برخي وقت ها شعارهاي بي پشتوانه اي به عنوان اعتراض سرداده مي شود كه صداي آن در داخل مركز استان هم به گوش نمي رسد چه رسد به اين كه بخواهد به گوش مسوولان كشوري برسد! هرچند كه آنان نيز يك گوش شان در است و گوش ديگرشان دروازه و كلن گوش هاي شان به مغز راه ندارد!

به هر روي، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان به ايسنا خوزستان گفت: در حال حاضر حدود 10 هزار نفر کمبود معلم در استان داریم که برای مهرماه امسال این کمبود همچنان وجود خواهد داشت.

حرج چلداوی اظهار کرد: زمان استخدام نیروی آموزش و پرورش در سال جاری هنوز ابلاغ نشده است اما حدود هزار نفر از طریق آزمون پذیرفته می‌شوند و پس از آن یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره کارآموزی را می‌گذرانند و سال تحصیلی 1399-1400 به عنوان نیروی کار وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

وی افزود: آموزش و پرورش از دو طریق نیروی انسانی خود را تامین می‌کند؛ یک روش از طریق پذیرفته‌شدگان در کنکور سراسری دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است که بر مبنای آن امسال هزار و 840 نفر در استان خوزستان پذیرفته می‌شوند و سال 1402 در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد. روش دوم نیز جذب نیرو به صورت سالانه از طریق آزمون استخدامی است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: معلمانی که امسال وارد آموزش و پرورش می‌شوند، حدودا هزار و 300 تا 400 نفر هستند.

چلداوی گفت: پیش از این کمبود حدود 17 هزار معلم در استان وجود داشت که از این تعداد هفت هزار و 400 نیرو طی سال‌های 94، 95 و 96 جذب شدند و در حال حاضر حدود 10 هزار نفر کمبود معلم وجود دارد که برای مهرماه امسال این کمبود همچنان وجود خواهد داشت و نمی‌توان آن را جبران کرد.

وی ادامه داد: در شورای آموزش و پرورش مقرر شد که نامه‌ای به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود که بر مبنای آن به خوزستان استخدام ویژه تعلق بگیرد. همچنین پنج هزار نیرو تحت عنوان خدمات خرید آموزشی یا نیروهای حق‌التدریس در آموزش و پرورش مشغول به کار شوند اما همچنان منتظر اعطای مجوز از سوی وزارت آموزش و پرورش هستیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید