امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

رییس ستاد ملی مقابله با گرد و غبار گفت: ضمن انتقاد از عملكرد منصور كتانباف و محمد سبزه زاري گفت: شهرداری اهواز 15 میلیارد تومان برای ايجاد کمرند سبز دریافت کرده است اما ما از عملکرد شهردار سابق در این زمینه راضی نیستیم و باید تلاش خود را بیشتر مي كرد. همچنين اداره هواشناسی اعتباراتی دریافت کرده اما تعهدات خود را اجرا نکرده است.

 "علی محمد طهماسبی بیرگانی" در جلسه ستاد ملی مقابله با گرد و غبار- که  (11 تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد- اظهار کرد: از اقدامات انجام شده در سال 97 برای مقابله با ریزگردها، حدود هفت، هشت هزار هکتار از تعهدات منابع طبیعی به دلایل مختلفی از جمله دیر شروع کردن کار و... باقی مانده است. یکی دیگر از تعهدات آنها مراقبت و نگهداری از عرصه‌های نهال کاری است که باید در این زمینه نیز فعالیت کنند.

او افزود: کانال آبرسانی نصر نیز باید به سرعت تعیین تکلیف شود چراکه در حال حاضر هم برای کانال و هم برای تانکرهای آبرسانی به این کانون‌های ریزگرد داریم هزینه می‌پردازیم.  

رییس ستاد ملی مقابله با گرد و غبار گفت: شهرداری اهواز 15 میلیارد تومان برای ايجاد کمربند سبز دریافت کرده است و باید یک هزار و 150 هکتار درختکاری انجام دهد. البته اکنون زمان مناسبی برای کشت نیست و شهرداری اهواز باید به آن توجه کند.

طهماسبی بیرگانی ادامه داد: این عرصه در جاده ملاشیه، هم باید کمربند سبز باشد و هم از گسترش افقی شهر جلوگیری کند. از عملکرد شهرداری در این زمینه راضی نیستیم و شهرداری باید تلاش خود را بیشتر کند.

رییس ستاد ملی مقابله با گرد و غبار خاطرنشان کرد: برای سال 97 و 98 نیز باید سازوکار نظارتی مناسب در نظر گرفته شود.

منبع: ايسنا خوزستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید