امروز:
چهارشنبه - 5 مهر - 1402
ساعت :

اهواز- حبيب نيوز: استاندار خوزستان، رودها، سدها و تالاب ها را ظرفیت‌های گردشگری آبی خوزستان برشمرد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در مراسم امضای تفاهم‌نامه گردشگری آبی میراث فرهنگی و گردشگری با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری- که با حضور وزیر نیرو و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزارشد- اظهارکرد: سومین اقتصاد در دنیا گردشگری است و منابع و ظرفیت‌های آبی ازجمله دریا و رودخانه در بسیاری از کشورهای دنیا در خدمت گردشگری قرار گرفته است. خوزستان نیز دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری آبی است و خوش حالیم که تصمیم هايي در خصوص استفاده هرچه بیشتر از این منابع اندیشیده شده است.

او افزود: ظرفیت‌های مهم در خوزستان می‌تواند کمک مهمی برای توسعه گردشگری آبی باشد. در تعطیلات نوروز که سدها را برای بازدید آزاد می‌گذاریم روزانه تا ۱۰ هزار نفر از سدهای این استان ازجمله سد دز بازدید می‌کنند.

استاندار خوزستان افزود: این‌ها ظرفیت‌های بزرگی است که می‌تواند به ایجاد اشتغال در خوزستان و نیز ایجاد نشاط اجتماعی کمک کند. این در حالی است که علاوه بر سدها، رودخانه‌های استان خوزستان نیز ظرفیت‌های مهمی برای توسعه گردشگری هستند.

شریعتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: تالاب‌های موجود در خوزستان ازجمله تالاب هورالعظیم و نیز تالاب شادگان از دیگر ظرفیت‌های توسعه گردشگری آبی در این استان است. سال‌های گذشته اقداماتی در تالاب شادگان از سوی استانداری خوزستان انجام شد و باعث شده تا مردم آن منطقه با فعالیت در چند ماه پایانی سال، مخارج کل زندگی در طول یک سال را تأمین کنند

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید