یک زن و دو مرد که با تشکیل شبکه ای مخوف ۱۶ تن را به دام انداخته و با تهدید چاقو از آنها دزدی کرده بودند در دادگاه از خود دفاع کردند .

به گزارش گروه حوادث رکنا، رسیدگی به این پرونده از فروردین ماه سال گذشته به دنبال چندین شکایت مشابه آغاز شد. شاکی ها مدعی بودند در دام دو مرد و یک زن پژو سوار گرفتار شده و آنها با تهدید چاقو، پول و طلاهایشان را سرقت کرده‌اند .شواهد نشان می‌داد دزدان در حوالی منطقه سعادت‌آباد طعمه هایشان را به عنوان مسافر ،سوار پژو کرده و نقشه شومشان را اجرا می کردند.

 

ردیابی متهمان

در حالی که تحقیقات پلیس برای ردیابی دزدان مسافربرنما آغاز شده بود یکی از شاکی ها سرنخ مهمی به پلیس داد و گفت: بعد از پیاده شدن از خودرو دزدان خشن توانسته شماره پلاک خودروی آنها را به خاطر بسپارد. با اطلاعاتی که این شاکی به پلیس داد چندین مظنون دستگیر شدند اما ماموران دریافتند متهمان با دستکاری پلاک خودرو پژو ،نقششان را اجرا می‌کنند.

با تجمیع اطلاعات سرانجام یکی از متهمان به نام جواد ردیابی و بازداشت شد و دو همدستش به نام‌های تورج و شیرین را نیز لو داد.

اعتراف به سرقت های خشن

متهمان اعتراف کردند در پوشش مسافربر ،طعمه هایشان را به دام می‌انداختند و با تهدید چاقو از آنها سرقت می کردند .

در حالی که ۱۶ شاکی شناسایی شده بودند پرونده متهمان با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و متهمان در شعبه ۱۲ پای میز محاکمه ایستادند .

در دادگاه

در ابتدای جلسه ۱۶ شاکی به تشریح شکایت شان پرداختند و برای متهمان اشد مجازات خواستند .

یکی از آنها گفت :من در حوالی میدان کاج ،سوار پژو شدم تا به سمت میدان فرهنگ بروم .در حوالی میدان فرهنگ می خواستم پیاده شوم که جواد که راننده پژو بود به رویم چاقو کشید و تورج که روی صندلی عقب ماشین نشسته بود کاپشنم را روی صورتم کشید .آنها با تهدید چاقو ۴۰۰ دلاری را که همراه داشتم به همراه ۴۰۰ هزار تومان پول نقد به زور از من گرفتند و سپس کارت عابر بانک و رمزم را با تهدید از من گرفتند و ۱۷ میلیون تومان از کارت عابر بانکم طلا خریدند . آنها مرا مجبور کرده بودند تا با اقوامم تماس بگیرم و به دروغ بگویم حال پدرم بد شده و به پول احتیاج دارم .انها می خواستند پول بیشتری از من بگیرند که نتوانستند.

وی ادامه داد : من لحظه های دلهره آوری را در پژو سفید تجربه کردم و وضعیت روحی ام بعد از این ماجرا به هم ریخت.تا حدی که ماهها جرات نداشتم به تنهایی از خانه خارج شوم. به همین خاطر برای متهمان اشد مجازات می خواهم.

شاکی های دیگر نیز برای متهمان درخواست مجازات کردند.

تشریح سرقت های مخوف

سپس جواد در جایگاه ویژه ایستاد و شرکت در ۱۶ فقره سرقت را گردن گرفت و قبول کرد با تهدید چاقو دست به سرقت زده است .

اما تورج و شیرین ادعا کردند در سرقت‌ها دست نداشته اند و فقط به عنوان پوشش مسافر ،جواد را همراهی می کرده اند .

شیرین گفت :من مدتی قبل با جواد آشنا شدم.ما به هم علاقمند بودیم و می خواستیم با هم ازدواج کنیم اما جواد وضع مالی خوبی نداشت .

وی ادامه داد: چند ماه از آشنایی ما گذشته بود که او از من خواست تا برای خرید طلا از کارت عابر بانک یکی از دوستانش او را همراهی کنم. من ابتدا در جریان دزدی بودن کارت عابر بانک قرار نداشتم. فقط با کارت عابر بانک به یک طلافروشی رفتم و خرید کردم. من بعد از مدتی که متوجه سرقت های جواد شدم ،به پیشنهاد او در ماشینش به عنوان مسافر مینشستم تا او از مسافرها سرقت کند.

با پایان دفاعیات زن جوان، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.