امروز:
چهارشنبه - 5 مهر - 1402
ساعت :

جزییات سقوط کودک اهوازی در چاه فاضلاب

سازمان آتش‌نشانی اهواز گفت: یک دختر سه ساله از فاصله ۲۰ سانتی‌متری شیار کنار منهول به درون چاه فاضلاب سقوط کرد.

به گزارش حبیب خبر از فارس، ابراهیم قنبری، رییس سازمان آتش‌نشانی درباره فوت دختربچه سه ساله در فاضلاب اهواز، اظهار کرد: ساعت یک و ۵۴ دقیقه با سازمان آتش‌نشانی تماسی مبنی بر اینکه دختربچه‌ای در فاضلاب منطقه یک جنب پل پنجم سقوط کرده، گرفته شد.

وی با تاکید بر اینکه بلافاصله خودروی امداد و نجات به محل حادثه اعزام شد، افزود: با توجه به حجم عملیات دو دستگاه جرثقیل یکی از محل آتش‌نشانی و دیگری از شهرداری منطقه یک نیز در محل حاضر شدند و کمتر از دو ساعت موفق شدند دریچه منهول پنج تنی را جابه‌جا کنند.

رییس سازمان آتش‌نشانی اهواز گفت: جنازه دختربچه در ارتفاع ۶ متری فاضلاب سقوط کرده بود که توسط نیروهای آتش‌نشان بیرون آورده شد.

قنبری از سقوط فرد میانسال دیگر در فاضلاب در حین انجام عملیات خروج جسد کودک خبر داد و بیان کرد: این فرد که در حال فیلمبرداری از حادثه بود داخل چاه فاضلاب سقوط کرد که با تلاش و سختی زیادی نجات یافت.

وی در رابطه با علت سقوط دختربچه در فاضلاب، عنوان کرد: در کنار منهول شیاری به فاصله 15 تا 20 سانتی‌متر وجود دارد که برای قطع و وصل کردن فاضلاب شهری از آن استفاده می‌کردند که این دختربچه از همان شیار به داخل فاضلاب سقوط می‌کند.

قنبری با انتقاد از اینکه ازدحام جمعیت عملیات نجات را کند کرده بود، گفت: متاسفانه شلوغی جمعیت منجر به دعوا با همکاران ما شد که اکنون در حال مداوای دو نفر از آن‌ها هستیم.

حبیب خبر: این حادثه تاسف آور و دردناک نخستین مورد نبوده که با کم توجهی و کم کاری مسوولان مربوط اتفاق افتاده و به یقین آخرین مورد هم نخواهد بود!

مسوولان مربوط اگر به وظایف شان در انجام امور به خوبی عمل کنند- که شوربختانه پای عمل شان می لنگد- بی شک نیازی هم به اطلاعیه های معذرت خواهی های تکراری نخواهند داشت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید