آمار

امروز:
سه شنبه - 14 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

پلیس شیراز

 

فرمانده انتظامی استان فارس جزئیات درگیری پلیس با فرد قمه به دست و شهادت مأمور ناجا را تشریح کرد.

 

به گزارش حبیب خبر به نقل از سرتیپ پاسدار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات شهادت جانشین پاسگاه بیدزرد شیراز با بیان اینکه ماموران پلیس مسئولیت حفظ آرامش و آسایش مردم را به عهده داشته و در این راستا از آسایش خود و خانواده و حتی جان خود نیز می‌گذرند به جانفشانی مأمور رشید ناجا در منطقه بیدزرد شیراز اشاره و تصریح کرد: شهید سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر از جمله پرسنل شجاع و رشید ناجا بود که هفته قبل نیز در همین محور، بیش از ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر را از قاچاقچیان کشف و ضبط کرده بود.

 

فرمانده انتظامی استان فارس به تشریح جزئیات درگیری و شهادت مامور ناجا اشاره و اعلام کرد: چهارشنبه ۱۳ بهمن سرهنگ دوم رنجبر جانشین پاسگاه بیدزرد در راستای ماموریت روزانه همراه با یک سرباز که رانندگی خودروی دو کابینه پلیس را به عهده داشت به گشت زنی در مسیر جاده اصلی شیراز به کوار می رود.

 

تصاویر | جزئیات شهادت پلیس شیراز با فرد قمه‌به‌دست | مأمور ناجا چگونه به شهادت رسید؟

 

 وی گفت: برابر قرائن به دست آمده یک خودروی پراید، تردد ماشین پلیس را رصد می کرده تا آنجا که وقتی ماشین پلیس به یک رستوران می رسد قاتل از یک خودروی پراید که متوقف شده بود پیاده شده و به سمت ماشین پلیس آمده و در وهله اول با قمه به سرباز ضربه زده و وی را زخمی می کند.

از آن طرف مامور رشید ما که این صحنه را می‌بیند برای دفاع از جان سرباز از ماشین پیاده شده، اسلحه خود را مسلح کرده و بدون آن که شلیک کند- در راستای حفظ جان مردم و همچنین قوانین موجود- به مجرم هشدار داده و به سمت او رفته و با او درگیر می شود؛ که در نهایت در این درگیری فرد مهاجم با قمه به جانشین پاسگاه ضربه زده و هنگامی که وی می افتد ضربه ای نیز به گلوی او زده و سوار خودرو شده و فرار می‌کند.

 

واکنش قالیباف به شهادت پلیس با ضربه چاقوی اراذل | رسیدگی خارج از نوبت اصلاحات «قانون استفاده از سلاح» | درخواست از ستاد کل نیروهای مسلح

 

نخستین واکنش به شهادت یک پلیس توسط اراذل | قانون استفاده پلیس از سلاح گرم را تغییر می‌دهیم

 

اراذل با قمه یک پلیس را به شهادت رساندند | جزئیات درگیری

 

سردار حبیبی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که آیا مردم در صحنه حضور نداشتند گفت: مردم در رستوران بوده و بعد از درگیری و شنیدن سر و صدا به صحنه می‌آیند اما زمانی است که کار از کار گذشته؛ فرد مجرم ضربه را زده و سوار خودرو شده و فرار می‌کند .

 

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که آیا ماموران پلیس بر حسب تماس تلفنی در آن صحنه حاضر شده یا در حال مأموریت بوده‌اند گفت: تماس تلفنی در کار نبود؛ تردد مأموران پلیس در آن مسیر طبق معمول و برنامه روزانه و روتین همیشگی در راستای رصد و اشراف در منطقه انجام شده است.

 

تصاویر | جزئیات شهادت پلیس شیراز با فرد قمه‌به‌دست | مأمور ناجا چگونه به شهادت رسید؟
شهید علی اکبر رنجبر، پلیس به شهادت رسیده توسط ازاذل در شیراز

 

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان این مطلب که شواهد و قرائن نشان می دهد فرد مجرم با قصد و نیت برای زدن پلیس وارد عمل شده، به جریحه دار شدن احساسات عمومی مردم فارس اشاره و اظهار داشت: از روز گذشته شاهد تماس متعدد اقشار مختلف مردم با پلیس و همدردی آنها هستیم که خواهان دستگیری و مجازات فرد مجرم و برخورد قاطع با مخلین امنیت هستند.

 

 وی با بیان این که ناجا افتخار می‌کند که مامورانش برای حفظ آسایش مردم از جان خود می‌گذرند به دیدار با خانواده شهید اشاره و اظهار داشت: پدر شهید رنجبر نیز بازنشسته ناجا بوده اند که فوت کرده اند؛ دیداری هم با خانواده محترم شهید از جمله مادر، همسر و دو فرزند شهید داشتیم.

 

 گفتنی است: خبر درگیری پلیس در منطقه بیدزرد که شب گذشته بعد از اذان مغرب و عشا به وقوع پیوست و منجر به شهادت سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر بر اثر اصابت قمه به گلو شد احساسات عمومی مردم را جریحه دار کرد تا آنجا که در تماس با خبرگزاری فارس پیگیری این موضوع توسط مسوولان و دستگیری و مجازات مجرم فراری را خواستار بودند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

  • ایرانی

    جمعه 15 بهمن 1400 - جمعه, فوریه 4 2022 8:41:58am

    مامورپلیس به فرد مسلح به سلاح سردو گرم بایکبار دستور بایدبلافاصله شلیک کند جای هیچ ترحمی نیست مامورانتظامی رامی کشند مامورمحیط زیست رامیکشنداگردفاع کنندهم قضات محترم براساس ادله وقانون مامور دولت رابه اعدام محکوم میکننداینهم قانون درکشورما دزدها مفسدین آزاد مامورین ومردم عادی گرفتار