در پاییز امسال؛

۱۵۴ متخلف محیط زیست در خوزستان بازداشت شدند

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: پاییز امسال از ۱۳۰ مورد تخلف در حوزه شکار و صید در خوزستان، ۱۵۴ متخلف در این زمینه دستگیر و برای آنها در مراجع قضایی پرونده‌ تشکیل شده است.

 

به گزارش حبیب خبر به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان، محمد جواد اشرفی افزود: از این تعداد متخلف، ۲۶ قبضه سلاح غیرمجاز و ۳۷ قبضه سلاح مجاز به همراه ۳۰۸ مورد تجهیزات شکار و صید کشف و ضبط شد.

 

وی با تاکید بر اینکه کار پایش مناطق حفاظت شده خوزستان با جدیت انجام می‌شود، گفت: با توجه به فصل مهاجرت پرندگان و پیشگیری از شکار و صید، محیط بانان خوزستان در آماده باش قرار دارند.

 

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: همه ساله همزمان با حضور پرندگان مهاجر در تالاب های خوزستان، آمار شکار در حیات وحش استان افزایش می‌یابد که برای جلوگیری از این اقدام متخلفانه، یگان حفاظت محیط زیست خوزستان به حالت آماده باش کامل در می‌آید.

 

وی با بیان اینکه مناطق چهارگانه محیط زیست خوزستان به صورت مستمر پایش می شود، ادامه داد: محیط بانان خوزستان در حفاظت و حراست از زیستگاه‌های طبیعی استان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

 

مدیرکل محیط زیست خوزستان با توجه به وسعت مناطق و تالاب‌های استان و کمبود نیروی محیط بان، همراهی دوستداران و همراهان محیط زیست با این اداره کل را برای ارایه گزارش مشاهده هرگونه تخلف زیست‌محیطی و اطلاع مراتب به نزدیکترین اداره محیط زیست در استان ضروری دانست.

 

مناطق زیرمدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان شامل تالاب بین المللی شادگان، تالاب هورالعظیم، تالاب میانگران، پارک ملی دز، پارک ملی کرخه، منطقه حفاظت شده شالو و منگشت در ایذه، منطقه حفاظت شده شیمبار در اندیکا، منطقه حفاظت شده هفت شهیدان در مسجدسلیمان، منطقه حفاظت شده کرایی شوشتر، منطقه حفاظت شده دیمه در رامهرمز، منطقه حفاظت شده میشداغ (مشداخ) در دشت آزادگان، منطقه حفاظت شده چهل پا در اندیمشک، منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب در دزفول، منطقه شکار ممنوع کوه بدیل در بهبهان، منطقه شکار ممنوع شو و لندر مسجدسلیمان است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید