امروز:
دوشنبه - 25 تير - 1403
ساعت :

سرمربی جدید پرسپولیس در آیین شناخت خود درباره اهدافش در این تیم سخن گفت.

به گزارش حبیب خبر از "ورزش سه"، "خوان کارلوس گاریدو" که روز گذشته در باشگاه پرسپولیس حاضر شد و از ورزشگاه شهید کاظمی بازدید کرد، امروز به همراه مدیران باشگاه در سالن اجتماعات بانک شهر حاضر شد تا برای نخستین بار برابر خبرنگاران ایرانی قرار بگیرد و با هواداران سخن بگوید.

سخنان گاریدو را در ادامه می‌خوانید:

* حرف های ابتدایی؟

سلام و صبح به‌خیر. از حضورتان بی‌نهایت سپاس‌گزار هستم. افتخار بزرگی است و این را باید قبل از هر چیزی بگویم که سرمربی پرسپوليس هستم. به خوبی اطلاع دارم که پرسپولیس باشگاه بزرگی است.

پرسپوليس و تیم‌های بزرگ در سراسر دنیا خصوصیات مشترک دارند و مهم‌ترین عامل هواداران تیم‌ها هستند. این خیلی واضح است که پرسپوليس به‌خاطر هوادارانی که دارد، باشگاهی نامی و بزرگ است. همان طور که قبلا گفتم افتخار بزرگی است که سرمربی پرسپوليس باشم و نماینده میلیون‌ها هوادار. این برای من اهمیت دارد که هواداران احساس افتخار کنند. هدف اصلی ما قهرمانی و برد مسابقات است. قهرمانی میسر نمی‌شود مگر اینکه بازی‌ها را یکی پس از دیگری ببریم و به سمت این هدف پیش برویم.

باشگاه تمام توان خود را خواهد گذاشت و بازیکنان خوبی داریم و من هم به عنوان سرمربی تلاش خواهم کرد. دوست دارم به تک تک بازیکنان کمک کنم تا کیفیت خودشان را نشان بدهند. باید با سازمان‌دهی و تمرینات به این هدف برسیم. در نتیجه من نهایت سعی خواهم کرد که بازی به بازی به برد برسیم و همانطور که گفتم احساس غرور را با قهرمانی به هواداران برسانیم.

* فعالیت نقل و انتقالی خود را آغاز کرده و بازیکنی را معرفی کرده‌اید؟

آن طور که می‌بینم باشگاه روی این موضوع کار می‌کند. من با مدیرعامل باشگاه و آقای بادامکی صحبت کردم. فوتبال است و باید در فوتبال بعضی اوقات در تصمیم‌گیری دقت کنید. هفته دیگر زمان مناسبی است که باشگاه بازیکنان مدنظر خود را جذب کند. اکنون هم بازیکنان خوبی داریم و تیم اول ما قوی است.

* آیا به دنبال موفقیت در آسیا و قهرمانی هستید؟

چیزی که واضح است این است که پرسپوليس همیشه عطش قهرمانی و برد دارد. باشگاه‌های بزرگ همیشه دستورالعمل برد دارند. بازیکنان این را می‌دانند که هدف شان با حضور در تیم بزرگ چیست. شما دستورالعمل دارید که برنده شوید و این تنها راه است. خیلی نکته مثبتی است برای تیمی بازی کنید و کار کنید که برد دستورالعمل آن باشد.

وقتی شما عطش قهرمانی دارید باید برای این هدف مدیریت و برنامه‌ریزی برای جنگیدن داشته باشید. ما نماینده میلیون‌ها هوادار هستیم و این تعداد هوادار برای برد هدف‌گذاری شده و ما هم برای آن می‌جنگیم. ما برای پیروزی و رساندن این عطش خواهیم جنگید.

 هر بازیکن و هر کسی در این مسیر خواهد جنگید. این هدف مختص بازیکن و مربی نیست و هر کسی که فعالیتی در این باشگاه دارد، باید برای به نتیجه رساندن آن بجنگند.

* با جدایی ستاره‌ها همچنان معتقدید تیم خوبی دارید؟

بله. اطلاع دارم و می‌دانم باشگاه پرسپوليس و مدیریت روی موضوع ترانسفر کار می‌کند و من اطمینان کامل دارم که تیم خوبی را جمع خواهند کرد. باید بازیکنانی پیدا کنیم که واقعا تیم را دوست دارند و برای تیم بازی می‌کنند. بازیکنانی جذب شوند که عطش بازی کردن در این تیم را داشته باشند و هدف‌شان قهرمانی باشد. مطمئنم در روزهای آینده تیم کامل خواهد شد و برای قهرمانی خواهیم جنگید.

* نگران باخت در مسابقه حساسی مثل دربی نیستید؟

پرسپوليس تیم بزرگی است و همیشه برنده بوده است و ما هم به این فکر می‌کنیم. کار می‌کنیم که برنده باشیم. دربی‌ها همیشه بازی بزرگی است. خوشحالم که بگویم دربی‌های زیادی را در دنیا به نتیجه رساندم. می‌دانم که دربی چه اهمیتی دارد و بازی دربی، همیشه فوتبال نیست و باید روحی جنگندگی داشته باشید. دربی یکی از بازی‌هایی است که باید همیشه برنده باشید.

* چقدر نیاز به زمان دارید تا فلسفه خودتان را در تیم جا بیندازید؟

مهم‌ترین موضوع، بازیکنان هستند. بازیکنان باید بهترین بازی را داشته باشند. بازیکنان همیشه باید بهترین باشند. اگر مربی بداند که در خطوط مختلف بازیکنان آماده و باکیفیت داشته باشد، بهترین شرایط را دنبال می‌کند.

ما وظیفه آماده کردن بازیکنان‌ را داریم و فلسفه قهرمانی ما، جنگیدن برای بردن بیشتر و حالتی تهاجمی و گل زدن اول و پیروزی بیشتر خواهد بود. من می‌خواهم تیمی داشته باشیم که در تمامی خطوط از دفاع تا حمله بهترین باشد. باید به بازیکنان این فرصت را بدهیم تا بهترین عملکرد خودشان را به نمایش بگذارند.

* از اسپانیا بازیکنی به پرسپولیس می‌آورید؟

من مربی پرسپوليس هستم و مربی باشگاه پرسپوليس هستم. این امر توسط آقای درویش و آقای بادامکی انجام می‌شود و هر آنچه انجام دهند، من احترام می‌گذارم. ما بازیکنان قدرتمندی می‌خواهیم و اینکه از چه ملیتی باشند، مهم نیست. آنها باید به تیم کمک کنند.

* قبل از حضور در پرسپولیس، با مربیان اسپانیایی که سابقه کار در ایران را داشتند، مشورت کردید؟

من با همکاران خودم صحبت و مشورتی برای حضور در ایران نداشتم. با مربی بدنساز و کسانی که نزدیک به تیم بودن صحبت کردم. می‌دانم مربیان زیادی اینجا بودند‌. مارتینز و پاکو خمس هم اینجا بودند اما متاسفانه نتوانستم با ایشان صحبتی داشته باشم.

* بستن تیم و جذب بازیکنان را به مدیرعامل باشگاه سپرده‌اید؟

یک بار دیگر جواب می‌دهم. پرسپوليس مدیرعامل و مدیرفنی دارد و تصمیمات را ایشان می‌گیرند. یکی از تصمیمات این است که مربی جدید بیاورد. وقتی مربی جدید می‌آوردند، می‌گوید این تیم ماست، این تیم اصلی ماست ‌بعضی‌ها رفتند و ما این را می‌خواهیم و من هم نظرم را می‌گویم. و

قتی باشگاه بازیکن جدید می‌گیرد همه باید سکوت را حفظ کنند، حتی خودم. باید همیشه در دسترس باشم تا هر گاه مدیر فنی نیاز داشت، نظرات فنی خودم را اعلام کنم. من کاری که مدیرعامل باید انجام بدهد را انجام نمی‌دهم، همینطور که کاری که باید مدیرفنی انجام بدهد، انجام نمی‌دهم. من سعی می‌کنم کار خودم را به بهترین شکل انجام بدهم.

* بازیکنان پرسپولیس میانگین سنی بالایی دارند. درباره این موضوع چه نظری دارید؟

من معتقدم باید همیشه بهترین بازیکنان را داشته باشیم. یک زمانی بهترین بازیکن، ۲۰ سال دارد و یک زمانی هم ۳۱ ساله است. نباید روی سن بازیکن تمرکز کرد. همانطور که گفتم در هفته‌ای که می‌آید روی بازیکنان تمرکز خواهیم کرد و وقتی تمرینات را شروع کنیم، تیمم باید کامل باشد. بازیکن مهم بازیکنی است که بتواند خوب تمرین کند، صرف نظر از اینکه ۲۰ ساله است یا ۳۰ ساله.

* شرایط و امکانات باشگاه را چطور دیدید؟

من روز گذشته به ورزشگاه رفتم و کلیه امکانات را دیدم. به عقیده من امکانات خوبی داریم و هر چیزی در جای مناسب خودش قرار دارد و از هر چیزی که می‌خواهم برای تمرین در دسترس باشد، رضایت دارم.

* درباره نحوه شناخت‌تان از باشگاه پرسپولیس هم صحبت کنید.

پرسپولیس، باشگاه بسیار مهمی است. این تیم همیشه برای قهرمانی جنگیده و یکی از باشگاه‌های تاریخی آسیاست و خوشحالم که اینجا هستم و برایم افتخار است.

* کادرفنی‌تان چه زمانی کامل می‌شود؟

کادرفنی باشگاه کسانی هستند که الان در باشگاه حضور دارند. آقای سیدجلال حسینی به ما کمک خواهند کرد و مربی بدنساز هم به ما ملحق خواهند شد. افرادی که در باشگاه هستند، کفایت می‌کنند. کادرفنی خوبی داریم و در تمامی پست‌ها کامل هستیم.

* تقویم مسابقات فصل جدید لیگ برتر نامشخص است. درباره این موضوع چه نظری دارید؟

بی‌نهایت مهم است که تقویم را بدانیم و این که مسابقات چه زمانی برگزار خواهد شد. بسیار مهم است که پیش فصل را روی برنامه شروع کنیم. مهم است که تیم را بسازیم و در لحظه خوب‌ از بازیکنان استفاده کنیم. مهم است که از نظر بدنسازی تیم را آماده کرده و کار کنیم.

* به نظر می‌رسد خیلی منفعل هستید.

ممنونم از شما و این برداشت اما هر برخوردی در موقعیت مناسب قابل تغییر است!

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید