امروز:
دوشنبه - 13 آذر - 1402
ساعت :

قلعه‌نویی فنی و اخلاقی بهترین مربی ایران است

ستاره سابق فوتبال ایران با تمجید از همکاران قدیم و فعلی خود به حمایت از مربیان داخلی پرداخت.

به گزارش حبیب خبر از"ورزش سه" با تعطیلی مسابقات لیگ برتر به دلیل در پیش بودن فیفادی و اردوی تیم ملی، حالا محل تمرینات تیم‌های باشگاهی فضای مناسبی برای حضور اصحاب رسانه شده و خبرنگار ورزش سه نیز از این فرصت استفاده و با حضور در تمرین تیم هوادار، با اعضای این تیم به گفت‌وگو پرداخته است.

شاهرخ بیانی، ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران و از بزرگان تاریخ باشگاه استقلال که بسیاری او را به عنوان یکی برترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران برمی‌شمرند و به عنوان مربی در باشگاه هوادار مشغول به کار است، در تمرین امروز این تیم گفت‌وگویی با خبرنگار ما داشته که در ادامه می‌خوانید:

* پیش از ورود به حوزه باشگاه هوادار می‌خواهم از شما به عنوان یک چهره ملی در مورد تحولات اخیر تیم ملی و حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکت این تیم بپرسم. این تغییرات را چه طور ارزیابی می‌کنید؟

- خیلی خوش حالم قبل از اینکه آقای قلعه‌نویی هم مربی شود وقتی از ما مربیان پرسیدند، هم من و هم آقای ساکت الهامی و کادر هوادار همه موافق انتخاب آقای قلعه‌نویی بودیم. ایشان به تعریف و تمجید احتیاجی ندارد. کار فنی ایشان بسیار خوب است. از لحاظ مدیریت بی‌نظیر است چون با ایشان کار کردم. به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم کار بزرگی برای تیم ملی انجام دهد.

* چه پیش‌بینی‌ای از عملکرد تیم ملی در جام ملت‌ها دارید؟

- یک مقدار باید زمان بیشتری به ایشان می‌دادند چون تا جام ملت‌ها زمان کمی باقی مانده است. با توجه به اینکه نسل تیم ملی در حال حاضر نسلی است که احتیاج به پوست اندازی دارد و زمان کمی برای این کار وجود دارد و می‌شد زمان بیشتری داد تا نسل جدیدی روی کار بیاید.

شرایط سختی است و فوتبال آسیا با توجه به اینکه شنیدم روسیه هم به آن اضافه خواهد شد، سخت‌تر خواهد شد. ولی فوتبال ایران سرآمد فوتبال آسیا است و الان هم بچه‌هایی که در خارج هستند همه خوب کار می‌کنند.

 امیدوارم بازیکنانی انتخاب شوند که هم نسل باتجربه و هم جوان باشد که به قول معروف یک انرژی خوبی به تیم ملی بیاید.

* اگر ایران در این تورنمنت قهرمان نشود، باز هم باید به آقای قلعه‌نویی زمان داد؟

- باید به ایشان زمان داد. در هفت ماه و هشت ماه که کاری نمی‌تواند بکند سرمربی تیم ملی چون زمانی در اختیارش نیست. به نظر من اگر می‌خواستند با قلعه‌نویی که بهترین مربی فوتبال ایران از لحاظ فنی و اخلاقی است، قرارداد ببندند باید تا آخر جام جهانی می‌بستند.

همه تیم‌ها قدر هستند و خیلی فوتبال آسیا به هم نزدیک است. امیدوارم با درایتی که دارد و کیفیت کار فنی‌اش که بسیار بالا است بتوانیم جایگاهی که سزاوار آن هستیم را به دست بیاوریم.

* نظرتان در مورد صحبت‌های الهامی در مورد گزینه‌های تیم ملی چیست؟

- ساکت در آن برنامه از خودش دفاع کرده بود. متاسفانه در فضای مجازی هم پخش شده ولی سوال نیست. ایشان از خودش دفاع کرده است. گفته است اگر یک زمانی مربی تیم ملی شوم در ژاپن این تیم را می‌برم. این از لحاظ اعتماد به نفس و ایمان به کارش است. ما هم ایمان داریم. من دو سال است کنار ایشان هستم. از لحاظ فنی واقعا سرآمد است.

 از تک تک شاگردانش سوال کنید. متاسفانه در آن مصاحبه شیطنت شد یک مقدار. مربیگری عین شطرنج است. اگر در کار باشی و بلد باشی، هیچ بازی‌ای دشوار نیست و از لحاظ فنی کار را در می‌آوری.

 مگر اسکالونی از کجا آمده؟ از رده‌های پایه آمده و تیمش را قهرمان کرده. مگر ساکت الهامی چه چیزی از اسکالونی کمتر دارد؟ مگر علم جدید یا علم روز را پیگیر نیست؟ مگر کی‌روش چه تمرینی می‌دهد که ایشان نمی‌دهد؟

* بحث تجربه مطرح بود گویا.

- ببینید ساکت اگر به تجربه باشد، بعد از امیر قلعه‌نویی از همه قدیمی‌تر است. چهار سال است سرمربی شده اما قبلش کمک یحیی بوده و همان تیم را به آسیا بردند که همه فراموش کردند.

 ساکت هجده سال است در فوتبال ایران است. بنده خدا همیشه کمک بوده. تجربه کمک خیلی بیشتر از سرمربی است. مثل کف دستش تمام بازیکنان را می‌شناسد. به گفته من که می‌گویم بهترین است نه، از شاگردانش بپرسید تا حرف من را از آن‌ها تایید بگیرید.

* هوادار شانس صعود به نیمه نهایی جام حذفی را دارد و در لیگ هم قابل قبول نتیجه گرفته است.

- همه می‌گفتند این تیم می‌افتد اما با کادری که داریم کار کردیم و سختی کشیدیم در این کار چون با جوان کار کردن سختی خودش را دارد و باتجربه‌ها هم خوب بازی کردند.

هوادار تیم قابل احترامی شده. خیلی سخت بود ولی ما چالش و کارهای سخت را دوست داریم. شکر خدا در جایگاه خوبی هستیم و در جام حذفی شرایط خوبی داریم. خیلی سخت است اما به آن امیدواریم که بتوانیم جایگاهی که باید را کسب کنیم.

* بازی بسیار سختی با تیم محبوب خود استقلال دارید. می‌توانید مثل پرسپولیس آن‌ها را هم متوقف کنید؟

- تیمی است که تمام زندگی‌ام را مدیون آن هستم و عاشقانه آن را دوست دارم. بدون تعصب این تیم یکی از بهترین تیم‌هاست چه بازیکن و چه کادر فنی. بازی سختی است اما ما هم هواداریم و امیدواریم بازی خوبی انجام بدهیم و هر تیمی حقش باشد ببرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید