امروز:
شنبه - 12 فروردين - 1402
ساعت :

آژیر قرمز در استقلال: وضعیت فاجعه است!

 
گروه ورزشی: مدیرعامل استقلال با حضور در تلویزیون، از بدهی های سرسام آور آبی پوشان و نبود موجودی در حساب های این باشگاه خبر داد.
 
به گزارش ورزش سه، علی فتح الله زاده با حضور در برنامه ورزش و مردم، صحبت هایی را درباره میزان بدهی های این باشگاه مطرح کرد.
 
مدیرعامل آبی پوشان مدعی شد که در زمان قبول مسئولیت در این باشگاه، به او اعلام شده که 300 میلیارد تومان در حساب باشگاه موجود است.
 
فتح‌الله‌زاده در ادامه مدعی شد پس از انتخاب به عنوان مدیرعامل، متوجه شده که نه تنها پولی در حساب باشگاه نیست، بلکه آبی پوشان با بدهی های سرسام آوری روبرو هستند.
 
گزیده صحبت های فتح‌الله‌زاده را در زیر می خوانیم:
 
* من نمی دانستم این قدر بدهی داریم!
در یکی از برنامه ها آقای آشتیانی گفتند فتح‌الله‌زاده می دانسته باشگاه بدهی دارد و نمی تواند بهانه کند. باید این را بگویم که من اصلا نمی دانستم!
 
به بنده گفتند 300 میلیارد در حساب باشگاه استقلال موجود است، با یک شرکت اسپانسر در حال بستن قرارداد هستیم و وضعیت خیلی خوب است.
 
وقتی به باشگاه رفتم، به مدیر مالی گفتم سریعا 50 میلیارد تومان بابت قرارداد استراماچونی را پرداخت کنید چون خطر زیادی دارد.
 
* فقط یک ریال پول در حساب باشگاه بود
من اسم نمی برم، سه مسوول بزرگ فوتبال به من گفتند 300 میلیارد پول در حساب باشگاه است. حتی یکی از آنها عضو هیات مدیره ما بوده است که او نیز گفت حاجی پول داریم و نگران نباش.
 
مدیر امور مالی به من گفت از کجا 50 میلیارد را پرداخت کنیم؟ من نیز گفتم از آن 300 میلیارد پرداخت کنید. ولی فقط یک ریال در حساب باشگاه موجود بود.
 
* نه تنها خبری از ۳۰۰ میلیارد نیست بلکه کلی بدهی داریم
حالا 300 میلیارد که رفت هیچ، 150 میلیارد وام گرفته اند که دو قسط آن به میزان ماهی 6 میلیارد پرداخت نشده و اگر قسط سوم را ندهیم، جریمه می شویم. یعنی نه تنها 300 میلیارد نبود بلکه 150 میلیارد هم بدهی داریم.
 
به خود من گفتند 40 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان پرداخت شده ولی بعدا متوجه شدم 17 و نیم تا 18 و نیم درصد به بازیکنان داده شده است.
 
* ارسلان مطهری هنوز یک ریال هم دریافتی نداشته است
پرداختی ها نامتوازن بوده است. یک چیزی بگویم شاخ دربیاورید. ارسلان مطهری که گل پیروزی ما در دیدار سوپرجام را به ثمر رسانده، هنوز یک ریال دریافتی نداشته است. باورتان می شود؟ این بازیکن به من می گوید پول می خواهم.
 
من هم یک ریال ندارم و اسپانسر هم نداریم. همه پول ها را نیز گرفته اند. آقای قربانزاده گفت پول بورس را پرداخت کرده اند ولی خرج شده است.
 
* تا آخر سال ۶۰۰ میلیارد تعهد داده ایم
من آدمی نیستم که همه تقصیرات را گردن مدیر قبلی بیندازم. این بدهی ها تماما برای آقای آجورلو نیست و بقیه هم داشته اند.
 
ولی الآن که من آمده ام، نه تنها 300 میلیاردی وجود ندارد، بلکه باید تا هفته دیگر 200 میلیارد پرداخت کنم و گرنه ماجراهای استراماچونی تکرار می شود. ضمن اینکه ما تا آخر سال نیز 600 میلیارد به بازیکن و جاهای دیگر تعهد داده ایم.
 
* در استقلال یک سری کارهای خاله زنک بازی انجام می شود
در باشگاه یک سری کارهای خاله زنک بازی انجام می شود که من را بیشتر ناراحت می کند. مثلا روز گذشته سیم کارت های اعتباری سرمربی و مربیان ما را باطل کرده اند.
 
من پرسیدم چه کسی این کار را کرده؟ گفتند یک آقایی در کنار تیم بوده که این سیم کارت های اعتباری را داده و او اینها را باطل کرده است. من نیز گفتم مگر باشگاه صاحب ندارد که آن شخص اینکارها را انجام داده است؟
 
* اگر رقم بدهی ها را بگویم، سقف روی سرمان خراب می شود
اکنون اگر تمام بدهی ها را بگویم، این سقف روی سر ما خراب می شود. من منتظر بودم جام جهانی تمام شود تا با وزیر ورزش جلسه ای برگزار کنیم.
 
باید تدبیری اندیشیده شود. این از عهده یک نفر خارج است. به هر شکل کتمان حقیقت شده است. 300 میلیارد پول داشتن کجا، 300 میلیارد بدهی کجا. یعنی 600 میلیارد آوار روی سر شما ریخته شده است.
 
* هیچ آدم عاقلی خودش را در این جهنم نمی اندازد
حتی یک ریال هم از اسپانسرها طلب نداریم. فقط از AFC و انتقال بازیکن به خارج از کشور طلب داریم که تمام آنها را جمع کنید، یک میلیون دلار هم نمی شود.
 
کدام آدم عاقلی این کار را می کند؟ بیاید در جهنمی بیفتد که هیچ پولی ندارد. 600 میلیارد تعهد دارد و 200 میلیارد نیز باید در عرض دو هفته پرداخت کنیم.
 
* در فصل جاری ۵۰۰ میلیارد خرج کرده ایم
در یک سال و نیم اخیر 700 میلیارد در استقلال هزینه شده و 500 میلیاردش در فصل جاری خرج شده، شخصیتم اجازه نمی دهد که بگوییم چطور خرج شده است. ولی خوب خرج نکرده ایم.
 
مثلا شما می توانید با پژو بروید، ولی با بنز می روید. یا آدم هایی در تهران هستند که تخصص کاری را دارند و لازم نیست پول بدهیم کسی از جای دیگر بیاید و هزینه هتل را بدهیم.
 
* وضعیت استقلال فاجعه است
یک نفر 400 هزار درهم داده است و از ما یک میلیارد و 200 میلیون گرفته است. پرداخت پول به آن شخص واجب نبود، بازیکنانی مانند عارف غلامی و ارسلان مطهری واجب بودند.
 
صبح که به سر کار می روند، همه بچه ها دنبال پول هستند. من فقط چهار ساعت می نشینم که به آنها بگویم روزهای دیگر بیایند دنبال پول.
 
در این چند باری که به استقلال آمده ام، می گویم که وضعیت فاجعه است. اصلا نمی دانم چه بگویم. شما نمی توانید هیچ کاری بکنید. دستتان بسته است. پول های اسپانسر و ... خرج شده و همه چیز از بین رفته است.
 
درآمد کجاست؟ ما از کجا درآمد داریم؟ ما سه نوتیس دریافت کرده ایم که هر کدام 10 روز زمان دارد و اگر پرداخت نکنیم، اتفاق استراماچونی تکرار می شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید