امروز:
شنبه - 12 فروردين - 1402
ساعت :

 
از داخل ایران به فیفا خوراک میدهند/اساسنامه فوتبال باید اصلاح شود

رئیس کمیته ملی المپیک با انتقاد دوباره از مسئولان فدراسیون فوتبال و حذف این کمیته از اساسنامه فوتبال، گفت: چرا فیفا به فدراسیون چین یا کشورهای خلیج فارس که انتصابی هستند ورود نمی‌کند؟

به گزارش حبیب خبر به نقل از خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری درباره انتقاداتی که به فدراسیون فوتبال بابت حذف کمیته ملی المپیک از اساسنامه این فدراسیون داشت، گفت: در ذهنیت اجتماعی، فوتبال در مسائل مالی شفاف نیست. فوتبال برای عبور از این ذهنیت باید شفاف سازی کند و نظارت را بر خودش بپذیرد. فوتبال در جامعه ایران می‌خواهد فعالیت کند و باید از تمام کانون‌های ملی کمک بگیرد نه فقط کمیته المپیک. از خروج وزیر ورزش از اساسنامه فدراسیون فوتبال چه سودی بردید؟ برای حل مشکلات مالی چه کسی ۲ میلیون دلار را برای شما (فدراسیون فوتبال) فراهم کرد؟ چه کسی دارد در سراسر استان‌ها به شما امکانات می‌دهد؟

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: من از مدیران فدراسیون فوتبال تعجب می‌کنم. به آنها می گویم در کشورهای حاشیه خلیج فارس دوری بزنید و ببینید کدام فدراسیون فوتبال در همسایگی ما این منطق را اجرا می‌کند. شما به چین و آسیای میانه نگاه کنید. چه کسانی (از ایران) به فیفا خوراک و گزارش می‌دهند؟ چرا فیفا به چین و به حوزه خلیج فارس ورود نمی‌کند؟ در کشورهای حاشیه خلیج فارس همه اینها شاهزاده‌های انتصابی هستند. این نشان می‌دهد جای دیگری دارد - فیفا را - تحریک می‌کند. ما به این معترض هستیم.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: شما باید سه مفهوم را از هم جدا کنید. یک مداخله که مذموم است و نه کمیته المپیک و نه وزارت ورزش در فدراسیون دخالت نمی‌کنند. دوم حمایت و سوم نظارت. وزارت ورزش در توسعه زیرساخت‌ها حمایت می‌کند. برای این چالش‌هایی که ایجاد شده، شخصاً دیدم وزیر ورزش تمام وقت و انرژی خود را می‌گذارد تا موانع فوتبال را بردارد.

وی که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می‌کرد، درباره نامه‌نگاری‌اش با اینفانتینو رئیس فیفا در ارتباط با حذف کمیته المپیک از اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران گفت: اینفانتینو در پاسخ به ما نوشت از حضور کمیته المپیک در مجمع فوتبال کاملاً استقبال می‌کنیم. خود اینفانتینو عضو هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک است. فوتبال عضو مجمع کمیته المپیک است. مهمتر از همه اینکه ما تیم امید داریم. تیم امید متعلق به المپیک است. پس می‌توانیم یک نهاد نظارتی باشیم. بنابراین این حذف یک بی تدبیری است و باید کمیته ملی المپیک به اساسنامه فوتبال برگردد.

صالحی امیری در خصوص اینکه آیا اساسنامه فدراسیون فوتبال اصلاح می‌شود؟ گفت: اینفانتینو نوشته است که - از حضور کمیته المپیک در مجمع فوتبال- استقبال می‌کنیم. آقایان - در فدراسیون فوتبال ایران- شفاهی می‌گفتند فیفا مخالف حضور کمیته المپیک در اساسنامه است در حالی که اینفانتینو کتبی به ما جواب داد نه تنها مخالف نیستیم بلکه به عنوان عضو ناظر از حضور شما استقبال می‌کنیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید