آمار

امروز:
چهارشنبه - 26 مرداد - 1401
ساعت :

گوناگون

کلاهبرداری جدید؛ کار در منزل با روزی ۵ میلیون درآمد

 

این روزها پول در آوردن کار بسیار سختی است، اما بعضی‌ها خیلی راحت پول در می‌آورند.

فقط کافی است کارت ملی و کارت بانکی افراد از همه جا بی‌خبر را  که در تله آگهی کار در منزل افتاده‌اند، به چنگ بیاورند و بعد کلاهبرداری اینترنتی شروع می‌شود.

 

اکرم احمدی: تا چند سال پیش کار در منزل درست کردن گل کاغذی و درست کردن شمع و جعبه‌های کادویی و وصل کردن کریستال‌های لوستر بود که بعضی از زنان خانه‌دار برای اینکه کمک خرج خانه باشند چند ساعت در روز کار می‌کردند و در آمدی هم داشتند.

اما حالا کار در منزل تفاوت زیادی با گذشته دارد. دیگر خبری از وصل کردن کریستال‌های لوستر نیست، حالا از کریستال‌هایی می‌گویند که قرار است هر ماه به دست بیاورید و میلیونر شوید.

 

این روزها پول در آوردن کار بسیار سختی است، اما بعضی‌ها خیلی راحت پول در می‌آورند. فقط کافی است کارت ملی و کارت بانکی افراد از همه جا بی‌خبر را که در تله آگهی کار در منزل افتاده‌اند، به چنگ بیاورند و بعد کلاهبرداری اینترنتی شروع می‌شود، اما کسی که پایش گیر است و باید جواب پول‌های از دست رفته مردم و البته قانون را بدهد،‌ همان فرد از همه جا بی‌خبر است که برای کسب در آمد به قول خودشان یک کار راحت و قانونی پیدا کرده‌اند.

البته قانونی بودن این کار را هم کلاهبرداران اینترنتی مطرح می‌کنند، در صورتی که نه تنها این‌ کار قانونی نیست بلکه کلاه گشادی سر اجاره دهندگان کارت ملی و کارت بانکی می‌رود.

 

کار در منزل یا کلاهبرداری اینترنتی؟

اگر جمله کار در منزل را در اینستاگرام یا تلگرام جست و جو کنید با چند کانال روبرو می‌شوید که وعده در آمدهای روزی ۵ میلیون تومان یا ۲۰ تا ۵۰ میلیونی در ماه می‌دهند .

کانال هایی که توسط یک ادمین با اسم مستعار اداره می‌شوند و به کسانی که جویای کار هستند اطمینان می‌دهند یک کار قانونی و با مجوز بانک مرکزی است و فقط به دلیل اینکه خرید از صرافی‌ها محدودیت دارد مجبور هستند از کارت های ملی و بانکی افراد دیگر استفاده کنند.

 

روش کار را هم ادمین یکی از همین کانال های کار در منزل در جواب سوال خبرنگار خبرآنلاین اینگونه توضیح می‌دهد:« سلام و عرض ادب همان طور که داخل کانال مطالعه کردید کار ما خرید و فروش ارز دیجیتاله ...مانند تتر ،ترون ،بیت کوین ...کار کاملا قانونیه به علت سهمیه دار بودن و هرکسی به یه اندازه می تونه خرید کنه نیاز به همکار داریم ...

شرایط کار اینگونه است شما رو ثبت نام می کنیم و خرید رو انجام می دیم و از هر خرید یه درصدی به شما می دیم بین پنج تا ده درصد ...و کار ما کاملا قانونیه هیچ گونه مالیاتی هم نداره ... بنده یه سری توضیح رو در مورد آگهی و کاری که شما استخدام می شین می دم تا یه اگاهی نسبی داشته باشین بازم اگر سوالی بود در خدمتم و می تونید بپرسید.

 

ما شرکت خرید و فروش ارزهای دیجیتالی(بیت کوین و ارزهای دیگر) هستیم و خرید و فروش در دبی امارات و ایران و استانبول ترکیه انجام می دیم.

 

تراکنش و خرید و فروش روزانه‌ی ما در روز زیاد هستش و بالای چند میلیارد هستش و از این جهت که حساب‌های بانکی در ایران سقف انتقال وجه نهایتا هر حساب ۵۰ میلیون در روز و برای هر شخص با کلیه حساب ها ۱۰۰میلیون در روز هستش نیاز به حساب بانکی برای کار خودمون هستیم.

شرکت های ما افراد جذب می کنه که خرید هارو برای ما انجام بدن در قبال این کار سود دریافت می کنند.

 

ما به دو صورت می تونیم با شما همکاری کنیم اول اینکه حقوق ثابت روزانه بدیم بهتون و مهم نیست روزانه به حسابتون ۳۰ میلیون واریز و برداشت کنیم یا یک میلیون شما حقوق ثابت روزانه ۳۰۰ هزار تومان از ما دریافت می کنید هر شب(به هر شماره کارتی که بدین واریز رو انجام می دیم).

 

دوم اینکه شما ۱۰درصد از کل واریزی که به حساب شما انجام می شه رو پورسانت برمیدارین و درامد روزانه شما بستگی به تراکنش روزانه ما با حساب شما داره برای مثال اگر روزی ۵۰ میلیون واریز و برداشت به حساب تون بود شما اون روز پورسانتتون ۱۰درصد از ۵۰ میلیون هستش که می شه ۵ میلیون تومن. اگر روزی مثلا ۳ میلیون واریز و برداشت داشتیم می شه پورسانتتون ۳۰۰ هزار تومان اون روز ...هر طور شما راحت باشید.

 

برای ثبت نام مدارک پایین رو بفرستید ...

مدارک مورد نیاز: کارت ملی درصورت نداشتن شناسنامه ، کارت عابر بانک که رمز پویاش فعال باشه، شماره تماس همراه، شماره تماس ثابت، ایمیل مدارک خود را ارسال نمایید تا ثبت نامو انجام بدیم ...»

 

پیام بالا را ادمین یک پیج کار در منزل در جواب سوال خبرنگار خبر آنلاین فرستاده است، یعنی در جواب این سوال که شرایط کار چگونه است و در آمد آن چقدر است چنین جوابی دریافت می‌کنید: در آمد روزی بالای ۵ میلیون تومان که برای هر فرد بیکاری مثل یک رویا می‌ماند.

اما این رویا فقط در هپروت واقعیت دارد. در دنیای واقعی حقیقت چیز دیگری است. این کلاهبرداران برای پنهان کردن رد پول های دزدی به هویت و کارت بانکی که به فرد دیگر تعلق داشته باشد، نیاز دارند تا با استفاده از آن پول های دزدی را به ارزهای دیجیتالی که ردگیری نمی‌شوند، تبدیل کنند.

 

کلاهبرداری جدید؛ کار در منزل با روزی ۵ میلیون درآمد

 

البته این افراد چند بار هم به کارت بانکی افراد فریب خورده پول واریز می‌کنند تا اعتماد او را جلب کنند، اما اینها همه در باغ سبز است و بعد از چند وقت همه این پول ها باید برگردانده شود.

 

طبق قانون کسی که صاحب کارت بانکی است باید همه اموال طلبکاران را پس بدهد، یعنی کسی که فریب آگهی در خانه ثروتمند شوید را خورده، در خانه فریب خورده و حالا با تحمل شکست سنگین، باید جوابگوی مراجع قانونی هم باشد.

 

این در حالی است که افراد فریب خورده دست شان به هیچ جا بند نیست و فقط از طریق یک کانال تلگرامی که توسط یک سیم کارت دزدی یا اجاره‌ای ساخته شده، همه هویت شخصی و بانکی اش به یغما رفته است.

 

شما هم شریک جرم هستید

سپیده شهیدی، دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی و مدرس دانشگاه درباره این آگهی‌های کار در منزل در شبکه‌های اجتماعی و وعده‌های پر زرق و برق آنها به خبر آنلاین می‌گوید:« کلاهبرداران سایبری با وعده کسب سود و در آمد روزانه به صورت کار در منزل، اقدام به فریب افراد می‌کنند و با عنوان خرید ارز دیجیتال یا ارز دولتی، با ارقام متفاوتی حساب‌ها یا کارت‌های بانکی را به صورت هفته‌ای تا ماهانه و سالانه فقط برای پوشش برخی فعالیت‌های مجرمانه خود از قبیل قمار، شرط‌بندی،پولشویی، کلاهبرداری‌، فرار مالیاتی و... اجاره می‌کنند.

 

از آنجا که طبق قانون مسؤولیت تمام تراکنش‌ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی انجام می‌شود بر عهده دارنده آن است؛ اگر افراد حساب بانکی و کد ملی خود را به فرد دیگری اجاره ‌دهند و در ازای آن مالی یا وجهی تحصیل کنند که طریق تحصیل آن فاقد مشروعیت قانونی است و به نحو فوق وجوهی که منشأ آن‌ها اعمال مجرمانه بوده را در حساب خود نگهداری ‌کنند یا موجب نقل ‌و انتقال آن ‌شوند ، علاوه بر معاونت در جرم اصلی و تحمل مجازات مقرر برای آن جرم، به جرم پولشویی نیز، محکوم می‌شوند. »

 

این مدرس دانشگاه در ادامه توصیه می‌کند به هیچ عنوان کارت ملی و بانکی خود را در اختیار شخص دیگری قرار ندهید:«دارندگان کارت‌های بانکی به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را با هیچ مبلغی نپذیرید، زیرا هیچ ادعایی مبنی بر عدم اطلاع، علم و آگاهی برای اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی مسموع نیست و در صورت برخورد با چنین موارد مشکوکی، مراتب را به بخش فوریت‌های سایبری مرکز پیشگیری پلیس فتا اطلاع بدهید.»

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید