آمار

امروز:
يكشنبه - 23 مرداد - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

بیانیه تند مجلس ایران علیه دولت عربستان

 

فارس نوشت: نمایندگان مجلس با محکومیت جنایات علیه ملت یمن و تجاوز به خاک این کشور، خواستار پایان جنگ یمن شدند.

 

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت جنایات ۷ ساله علیه ملت یمن خواستار پایان بخشیدن به این تجاوز شدند.

 

وی افزود: در این بیانیه آمده است؛ با گذشت ۷سال از این جنگ ویرانگر علیه کشور مستقل و ملت بپا خاسته یمن، برخوردهای دوگانه و گزینشی کشورهای مدعی حقوق بشر و سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی داعیه دار صلح و آزادی و حقوق ملت‌ها، بیش از پیش بر همگان آشکار شده است.

 

متن کامل بیانیه نمایندگان به شرح زیر است:

 

باسمه تعالی

 

اذن للذین یقاتلونبانهم ظلموا و ان الله علی نصرهم لقدیر(الحج، آیه ۳۹)

ششم فروردین، ۱۳۹۴، جهان شاهد تجاوز نظامی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمن بودند اکنون با گذشت ۷ سال از این جنگ ویرانگر علیه کشور مستقل و ملت بپا خاسته یمن، برخوردهای دوگانه و گزینشی کشورهای مدعی حقوق بشر و سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی داعیه دار صلح و آزادی و حقوق ملت‌ها، بیش از پیش بر همگان آشکار شده، زیرا این سازمان‌ها تحت سیطره مستکبران و قدرت‌های شیطانی بوده و مستضعفان جهان هیچ امیدی برای دفاع نهادهای بین‌المللی، از حقوق پایمال شده خود، را نداشته و نخواهند داشت.

مردم مظلوم و مومن یمن با پیروی از رهبران شجاع و مقاوم خود در مقابل این تجاوزات با همه وجود ایستادند و با همه سختی‌ها به یک جهاد همه جانبه و بسیج مردمی رو آوردند و با دفاع جانانه و با تقدیم هزاران شهید و مجروح، دشمن تجاوزگر را متوقف ساخته و برخی اراضی اشغالی خود را آزاد کردند و اینک با حملات موشکی و پهبادی و عملیات زمینی در آستانه پیروزی نهایی قرار گرفته‌اند.

 

بیانیه مجلس ایران علیه عربستان

 

دولت سفاک عربستان در ۷ سال گذشته با حمایت شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و دیگر متحدان خود، با بمباران مستمر شهرها و روستاهای یمن انواع جنایت‌های جنگی را مرتکب گشته و هزاران کودک و زن و مرد از شهروندان غیرنظامی یمن را به خاک و خون کشیده‌اند، و با محاصره ظالمانه مانع رسیدن دارو و غذا و کمک‌های بشردوستانه، به یمن گشته و در اثر آن میلیون‌ها زن و مرد و کودک مظلوم را در معرض گرسنگی و بیماری و فقر و نابودی قرار داده‌اند.

ائتلاف تجاوزگر و رژیم سعودی علاوه بر غارت نفت یمن موجب تخریب و نابودی منابع اقتصادی و زیرساخت‌های کشور مسلمان یمن شده اند.

بی‌شک روزی خواهد رسید که حاکمان قاتل و ستمگر عربستان و حامیان و متحدان آنها بعنوان جنایتکاران جنگی محاکمه و به سزای اعمال جنایتکارانه خود خواهند رسید.

 

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آغاز هشتمین سال جنگ ویرانگر یمن ضمن محکوم کردن این تجاوز آشکار خواستار پایان دادن به حملات نظامی و کشتار مردم مظلوم یمن و رفع محاصره این کشور هستیم و حمایت خود را از مقاومت دلاورمردان انصارالله و ملت مقاوم یمن اعلام می داریم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید