آمار

امروز:
چهارشنبه - 26 مرداد - 1401
ساعت :

گوناگون

اجرای نمایش «رهسپار خیمه‌ها» در ۱۰ استان

 

 نمایش "رهسپار خیمه‌ها" به نویسندگی و کارگردانی مصطفی بوعذار، (نویسنده و کارگردان تیاتر) که اجراهای خود را در قالب تور نمایشی از خوزستان آغاز کرده تا پایان دهه دوم محرم در ۱۰ استان کشور میزبان مخاطبان خواهد بود.

 

 به گزارش حبیب خبر، همزمان با آغاز دهه اول محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) اجراهای گسترده نمایش خیابانی "رهسپار خیمه‌ها" با موضوع زائران اربعین حسینی و معرفی شهدای مدافع حرم در قالب تور نمایشی از استان خوزستان آغاز شده است.

 

خوزستان، همدان، لرستان، قم، مرکزی، البرز، تهران، خراسان رضوی، مازندران و گلستان از جمله استان‌هایی هستند که در طول اجرای این نمایش میزبان آن خواهند بود.

 

نمایش «رهسپار خیمه‌ها» با بهره‌گیری از عناصر تعزیه، روایتگر داستان زندگی مرد جنوبی جنگ‌زده‌ای است که بنا دارد برای زیارت اربعین حسینی راهی کربلا شود.

این اثر هنری در جشنواره‌ها و رویدادهای ملی و بین‌المللی در خارج از کشور اجرا شده است.

 

  اجرای تور نمایشی «رهسپار خیمه‌ها» در ۱۰ استان کشور

 

«رهسپار خیمه‌ها» در قالب تور نمایشی با حمایت دبیرخانه دایمی دوازدهمین دوره سراسری و نخستین دوره بین‌المللی تئاتر دینی صاحبدلان و با مشارکت هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی تا پایان دهه دوم محرم به اجرای خود در استان‌های یاد شده ادامه می‌دهد و میزبان علاقه‌مندان به هنر نمایش است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید