آمار

امروز:
سه شنبه - 14 تير - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

رضا کوهستانی

رضا کوهستانی، هنرمند ممتاز عرصه موسیقی مقامی شمال خراسان شامگاه یکشنبه ۱۴ دی‌ماه در سن ۸۰ سالگی درگذشت.

به گزارش حبیب خبر به نقل از ایسنا، حسین فرخنده مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی در پیامی درگذشت رضا کوهستانی، بخشی و هنرمند ممتاز عرصه موسیقی مقامی شمال خراسان و پیشکسوت موسیقی مقامی استان را تسلیت گفت.

در متن پیام فرخنده آمده است: موسیقی مقامی خراسان شمالی یکی از پیران چنگی خود را در عرصه دوتارنوازی از دست داد، استاد کوهستانی عمری را وقف اجرای مقام‌های اصیل و صیانت از آن کرد و در انتقال آن اهتمام ورزید. او که آوا و نوای دلنشینش انتشار روشنی و لطافت بود. فقدان این هنرمند گرانقدر را به جامعه هنری به ویژه هنرمندان شهرستان فاروج و خاندان محترم‌شان تسلیت می‌گویم و صبر و اجر ایشان را از درگاه خداوند متعال، آرزو می‌کنم.

رضا کوهستانی متولد سال ۱۳۱۵ در روستای کوران ترکیه از توابع قوچان سابق و شهرستان فاروج امروزی، از هنرمندان سرشناس موسیقی کرمانجی شمال خراسان بود که بیش از ۶۰ سال از عمر خود را به فعالیت در عرصه موسیقی مقامی مشغول بود. دل و جان این هنرمند مردمی از جوانی با نواها و نغمه‌های موسیقی محلی خو گرفت و به تدریج با فعالیت در این رشته به یکی از استادان بنام موسیقی شمال خراسان تبدیل شد که شاگردان بسیاری این هنر را در مکتب وی آموختند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید