آمار

امروز:
يكشنبه - 23 مرداد - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

کانون پرورش فکری خوزستان نخستین رویداد فصلی سعدی خوانی را به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان در اهواز برگزار کرد.

به گزارش حبيب نيوز، نخستین رویداد فصلی سعدی خوانی ویژه‌ی اعضا نوجوان مراکز کانون پرورش فکری به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان با حضور مهدي مرادي، مجتبي گهستوني و قاسم آهنين جان شاعران و نويسندگان معاصر و از اعضا قديمي کانون، در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره دو اهواز برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در آیین آغاز به کار نخستین رویداد فصلی سعدی خوانی در اهواز گفت: این رویداد ادبی به دنبال آشنا کردن نوجوانان با ادبیات کهن ایران است.

وحید کیانی افزود: انجمن ادبی سعدی خوانی قصد دارد نوجوانان را با نکات اخلاقی مفید و بحث زندگی که در اشعار و آثار این شاعر و نویسنده وجود دارد آشنا کند.

او توضیح داد: در نخستین برنامه این رویداد ادبی نوجوانان به خوانش آثار سعدی پرداختند و با حضور میهمانان که خود زمانی از اعضا کانون شماره دو اهواز بودند و در حال حاضر از شاعران ملی و استانی هستند؛ شیوه‌های خوانش صحیح و حفظ اشعار و حکایات این شاعر بلندآوازه ایران‌زمین را فراگرفتند.

مدیرکل کانون خوزستان یادآور شد: در نشست بعدی این رویداد که در فصل پاییز برگزار خواهد شد نوجوانان درباره اشعار و حکایاتی که با همراهی مربیان کانون انتخاب کردند به تحقیق و پژوهش پیرامون نکات اخلاقی و مسايل مطرح شده خواهند پرداخت و دستاوردهای خود را در دومین رویداد سعدی خوانی ارايه خواهند کرد.

گفتنی است: جشن‌ها و ویژه‌برنامه‌های روز ملی ادبیات کودک و نوجوان در مراکز مختلف کانون پرورش فکری خوزستان از پانزده تیرماه آغاز شده و تا بيستم همین ماه ادامه دارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید