آمار

امروز:
يكشنبه - 23 مرداد - 1401
ساعت :

ورزش

گوناگون

جامعه رسانه‌ در فراق یک پیشکسوت

جامعه رسانه‌ای یکی دیگر از همکاران پیشکسوتش را از دست داد. صفر خواجوی راد، روزنامه‌نگار و طنزپردازی که سابقه سال‌ها فعالیت در روزنامه‌های مختلف را داشت، چندی پیش دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایسنا، زنده یاد صفر خواجوی راد سال ۱۳۱۹ به دنیا آمد و چندی پیش نیز برای همیشه راهی سفر ابدی شد. روزنامه‌نگار پیشکسوتی که بسیاری از اهالی قلم و رسانه او را با مطلب های طنزآمیزش می شناختند. البته نگارش چنین نوشته هایی برای روزنامه‌نگاری که سابقه فعالیت در نشریه «توفیق» را داشت، چندان هم دور از انتظار نبود. هرچند او علاوه بر نشریه «توفیق»، سابقه همکاری با روزنامه های دیگری همچون «اطلاعات»، «ایران» و «همشهری محله» را داشت.

همکارانش از او با برشمردن صفات خوب یاد می کنند. مردی که به گفته نزدیکانش به ساده زیستی و باایمانی شهره بوده است.

فرزام شیرزادی، روزنامه نگار نیز در پی درگذشت زنده یاد صفر خواجوی راد، با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «صفر خواجوی راد، یکی از دوست داشتنی ترین روزنامه نگاران و ویراستاران پیشکسوت مطبوعات، از بین ما رفت.خاطرات بکری از مدرسه دارالفنون داشت. سال ها در روزنامه اطلاعات و مجله توفیق ویراستار و طنزپرداز بود و از سال ۸۲ تا ۹۵ با او در همشهری محله همکار بودم.

بسیار با مرام و فروتن بود. با اینکه من از او سی و هفت سال کوچکتر بودم، هر دو سه ماه یک بار زنگ می‌زد و حال و احوال می‌پرسید و مرا شرمنده می کرد. دوست داشتنی، بی ادعا و خوش حافظه و طناز بود. یادش گرامی و روح نازنینش شاد.»

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید