در پی درگذشت محمدرضا شجریان پیام‌های تسلیت از سوی هنرمندان و دیگر شخصیت‌ها منتشر شدند که تعدادی از این پیام‌ها را می‌خوانید: 

به گزارش حبیب خبر به نقل از رکنا، اصغر فرهادی در پیام خود نوشته است: «با تمام وجود غمگینم.

محبوب قلب‌های ایرانیان، جهان را ترک کرد.

صدای آسمانی‌اش، نام نیک پر احترامش و آزادگی ستایش برانگیزش با وجود بدخواهی دشمنان حقیرش، در تاریخ این سرزمین برای همیشه درخشان باقی خواهد ماند.»

پیام‌های تسلیت هنرمندان در پی درگذشت محمدرضا شجریان

بهروز وثوقی با انتشار عکسی از خود و محمدرضا شجریان در صفحه شخصی خود درگذشت شجریان را تسلیت گفت. تصویر پیام تسلیت وثوقی را می‌بینید:

پیام‌های تسلیت هنرمندان در پی درگذشت محمدرضا شجریان

مجید رجبی معمار مدیر عامل خانه هنرمندان در پیام خود آورده است:

«هو الحی

ببار ای بارون ببار

با دلم گریه کن خون ببار

در شبای تیره چون زلف یار

بهر لیلی چو مجنون ببار

روح خسرو آواز ایران استاد بزرگ محمدرضا شجریان در اربعین سید آزادگان جهان، ملکوتی شد.

او که نسل های پیاپی از مردمان این سرزمین با صدای جادویی و نغمه های آسمانی اش رنگ و بوی شعر و شعور و ترنم های عاشقانه و آگاهانه را، ادراک و احساس کردند.

مگر از خاطرمان خواهد رفت این جاودانه هنرمند خلاق و استاد فرهنگ دوست و مردم دار ، هم او که قله های رفیع شعر و ادب ایران بزرگ را درمیان خاص و عام معرفی و باز شناساند و نغمه ی زیبا و مناجات ربنایش همواره در گوش جانمان ماندگار و روح پرور خواهد بود.

درگذشت این فرزانه ی دوران و استاد بی بدیل را به خاندان شریف شجریان و به همه ی هنرمندان نیک سرشت و راست آیین و خاصه به ملت هنر دوست ایران صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای آن یار سفر کرده که بی گمان هزاران هزار قافله دل همره اوست ، آرامش ابدی و رحمت بی انتهای الهی خواستارم.»

عادل فردوسی‌پور در پیام خود که در اختیار خبرآنلاین قرار داده نوشته:

«او هرگز نمی‌میرد

او زنده است

در وجود ما که همواره

طنین صدایش در گوش‌مان،

زمزمه نوایش برلب‌های مان

و مهر بی‌پایانش در قلب‌هایمان جاری خواهد بود.»

 

پرویز پرستویی نیز این چنین در رثای خسرو آواز ایران نوشت: «خسرو آواز ایران استاد شجریان عزیز شما فقط یک خواننده بزرگ نبودید. شما یک روشنفکر فرهیخته و یک انسان والا بودید. شما بزرگ و سرکرده موسیقی ایران زمین بودید. بنده کوچکترین، به خودم می‌بالم که بارها و بارها شما را از نزدیک زیارت کردم و از سخنان و پندهای شما آموختم. خوشحالم که در آخرین کنسرت‌تان افتخار حضور داشتم. در وصف شما می‌شود در طول تاریخ صحبت کرد و صحبت خواهند کرد.»

پیام‌های تسلیت هنرمندان در پی درگذشت محمدرضا شجریان

کانون کارگردانان سینمای ایران نیز برای درگذشت استاد شجریان پیامی بدین شرح داد: «بانگ آواز قرن‌ها هنر و فرهنگ ایران‌زمین و صدای ماندگار مردم به آسمان پرکشید. پرواز بانگ ربنا را به مردم و آب و خاک این سرزمین تسلیت می‌گوییم.»